Lymfatické masáže

Lymfatické masáže
Lymfatické masáže

Lymfatické masážeprovádíme pomocí přístroje Lymfoven 14 – kosmetik
Vynikající účinky mimo jiné na:

  • detoxikaci organismu
  • odstranění pocitu těžkých nohou
  • regeneraci a rekondici sportovců
  • nejlepší způsob boje proti celulitidě

Celulitida bývá nahromaděna na určitých partiích ženského těla, nemá nic společného s dietou a nikdy sama, díky dietě, nezmizí. Není totiž způsobena pouhým ukládáním volného tuku, ale jeho vazbou s vodou, minerálními solemi a hormony, to je řečeno velmi zjednodušeně. Mezi základní rizikové faktory vzniku celulitidy lze považovat nedodržování pitného režimu. Pokud není dodržován, organismus ukládá odpadní toxické látky a hormony (nejen ty, co se vytvářejí v těle, ale i ty, co se dostávají do organismu například prostřednictvím hormonální antikoncepce, léků a také nevhodné potravy) v podkožních buňkách. Když přidáme nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání a stres, vítězí celulitida na celé čáře.
Lymfatická masáž přístrojová (Lymfoven)
Lymfatická masáž aktivuje průchod lymfy a uvolňuje lymfatické cévy. Ty tvoří významnou součást imunitního systému. Odpovídají za sběr a odplavování odpadních toxických látek z tělesných tkání. Za normálních okolností protéká lymfatickým systémem denně zhruba 4 litry tekutin. Obsahují vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, baktérie, látky, vzniklé jako odpad metabolických procesů. V lidském těle se nacházejí 4 hlavní lymfatická centra, kterými jsou podpaží a tříselné uzliny. Tok lymfy na rozdíl od krevního oběhu není stimulován srdcem. Přístroj Lymfoven pracuje s postupující tlakovou vlnou. Naplňováním jednotlivých komor speciálních návleků se v naprogramovaných intervalech vytváří zvolna postupující tlak, který účinně nahradí nefungující svalovou pumpu. Lehké, rytmické tlakové vlny běží od centra (třísel) přes boky, stehna, lýtka periferním směrem k chodidlům a prstům nebo obráceně. Následně tlak povoluje a opět začíná nová vlna. Masáž je vnímána jako velmi příjemná. Tato metoda lymfatické masáže podporuje odtok mízy (lymfy) z tkání.
Pomocí řízeného tlaku kompresního přístroje se urychluje žilní návrat, zlepšuje přívod tepenné krve, zvyšuje lymfatická drenáž, podporuje se látková výměna a zmenšují otoky. Již po první proceduře je dosahováno měřitelných výsledků. V nohou nastupuje pocit lehkosti, zmenšuje se objem stehen, boků i pasu. K ošetření celulitidy je optimální alespoň 10 procedur. Břišní manžeta přispívá k rychlému snížení objemu pasu i u tzv. pivního břicha. Masáž břicha podporuje zažívání a pohyblivost střev. Přirozeným způsobem se tak aktivuje trávení a vyprazdňování.